ZDI-500-VS

Pomiar przepływu cieczy czystych
jedna sonda dla rurociągów DN 25 … DN 400 i więcej

ZDI-500-VS jest przepływomierzem przeznaczonym do pomiaru przepływu wody i czystych cieczy płynących w rurociągach całkowicie wypełnionych. Pomiar odbywa się bez kontaktu z cieczą płynącą.

Zasada działania oparta jest o pomiar ultradźwiękowy z wykorzystaniem metody Transit Time, bazującej na analizie czasu przejścia fali ultradźwiękowej przez różne ośrodki.

ZDI-500-VS jest łatwy w instalacji, obsłudze i serwisowaniu, posiada bogate menu, z którego korzysta się przy użyciu klawiatury.

ZDI-500-VS może być stosowany jako przyrząd stacjonarny lub przenośny (np. na czas pomiaru powieszony na rurociągu w pobliżu sond pomiarowych).

Opcjonalne wyposażenie stanowi wygodna walizka ułatwiająca przenoszenie elementów przepływomierza między punktami pomiarowymi. 

Wybrane cechy wyróżniające

 • Wysoka jakość i ATRAKCYJNA CENA!
 • Komfort obsługi: jedna para sond pomiarowych dla szerokiego zakresu średnic rurociągów:
  DN 25 … DN 400
  i więcej (w zależności od warunków pomiaru).
  Przy zamawianiu wystarczy podać tylko temperaturę wody: do +80 °C (sondy standardowe), do +150 °C (sondy wysokotemperaturowe).
 • Dokładność wynosi +/-1% (w warunkach referencyjnych).
 • Zakres prędkości przepływu: (0.01 … 5) m/s (w zależności od warunków pomiaru).
 • Programowanie jest bardzo łatwe, przetwornik elektroniczny jest wyposażony w klawiaturę z 20-toma przyciskami (16 przycisków numerycznych oraz 4 przyciski funkcyjne).
 • Sygnały wyjściowe przepływomierza: programowalne wyjście prądowe 4 – 20 mA (750 Ohm), wyjście impulsowe, komunikacja cyfrowa RS485 z protokołem MODBUS RTU.
 • Zasilanie przetwornika elektronicznego: (10 … 36) V DC (opcja 230 V / 50 Hz).
 • Mała moc pobierana (<2W) pozwala na bezproblemową i długotrwałą pracę także przy zasilaniu z akumulatora.

Firma ALFINE-TIM oferuje pomoc w doborze, nadzór merytoryczny na etapie projektu, kompletację i dostawę aparatury pomiarowej, nadzór nad montażem lub montaż pod klucz, uruchomienie na obiekcie, usługi serwisowe.